Z HENMONU > O nás

O chovatelské stanici "z Henmonu"

hafani v CHS z Henmonu v roce 1994
Naši pejsci v roce 1994 a na zemi se válí malá Monika Balarinová :-D
Chráněný název chovatelské stanici "Z HENMONU" byl přiznán v roce 1991. Do registru chovatelských stanic psů s mezinárodně chráněným názvem byla CHS zanesena dne 4.8.1994 pod registračním číslem 1429/94. Majitelkou byla paní Monika Krokrová z Ludgeřovic. Název vznikl spojením jména zakladatelky (Monika, Mona) a jejího manžela Jindřicha (Henrich) = HEN+MONU

První chovnou fenou a zakladatelkou rodové linie byla fena slovenského chovu Chita z Doližmartinovho dvora, která byla bonitována roku 1990.

V chovu dále působila její dcera Alfa z Henmonu (narozena 1991), dcera importovaného psa Saguse v.d. Noriswand, která ze spojení s Jokkerem z Gentu porodila vrh E a v něm budoucí chovnou fenu a skvělou matku Elis z Henmonu. 

Elis (Eliška) dala další chovnou fenu a sice Manon z Henmonu po otci Sylvanovi a.d. Wattenscheid.

Manon se stala matkou vrhu N z Henmonu ze spojení s Cerrem Hartis Bohemia. Z tohoto vrhu byl uchovněn pes Noris z Henmonu a fena Naomi z Henmonu, která se stala matkou několika vrhů.

Jedním z posledních vrhů Manon z Henmonu byl také vrh T z Henmonu po otci Igorovi Lonadard. V tomto vrhu se narodila současná produktivní chovná fena Trinita z Henmonu, která působila se svou majitelkou Mgr. Monikou Balarinovou v chovatelské stanici Lonadard, kde odchovala celkem 3 vrhy a je mimo jiné matkou Tiary Lonadard, Tygra Lonadard, Yvanky Lonadard a nejmladší ratolesti Ariany Lonadard.

Na konci roku 2014 došlo k převedení vlastnictví názvu chovatelské stanice Z HENMONU na slečnu Mgr. Moniku Balarinovou, vnučku manželů Krokrových.